Skoda SuperB 2.0 TDI (CR) 140KM – chip tuning czeskiej limuzyny

Skoda SuperB 2.0 TDI z 2014 roku jest bardzo wdzięcznym samochodem i pod wieloma względami nie odstaje od topowych limuzyn na rynku. Jednak skrzynia biegów DSG DQ250 oraz silnik CFFB o katalogowej mocy 140 KM to za mało, aby cieszyć się dynamiczną jazdą. Motor wysokoprężny co prawda oferuje moment obrotowy pozwalający w miarę przyzwoicie poruszać się tą sporą limuzyną. Jednak od auta tej klasy chciałoby się czegoś więcej.

W tym wypadku chip tuning niesie za sobą wiele zalet. Egzemplarz Skody SuperB, który do nas trafił legitymował się mocą niespełna 135 KM oraz momentem obrotowym 316 Nm. Jak widać to wartości poniżej katalogowej specyfikacji. Na szczęście odpowiednia optymalizacja jednostki sterującej pracą silnika nie tylko przyniosła wzrost parametrów do oficjalnych, ale znacząco je przerosła.

Omawiana Skoda SuperB 2.0 TDI po chip tuningu w K-Sport może się pochwalić mocą 182 KM oraz maksymalnym momentem obrotowym rzędu 394 Nm. Takie wartości przyniosły odczuwalną różnicę w zachowaniu samochodu. Czeska limuzyna stała się żwawsza i zbliżyła się dynamiką jazdy do mocniejszych konkurentów w swojej klasie. Wzrost mocy o 47 KM i momentu obrotowego o 78 Nm robią wrażenie.

Parametry zmierzone: 135 KM / 316 NM
Parametry po tuningu: 182 KM / 394 NM
Efekt naszej pracy: +47 KM / +78 NM

Szukasz więcej wrażeń w czasie jazdy? Chcesz, aby Twój samochód był bardziej dynamiczny, a co za tym idzie bezpieczniejszy na drodze? Modyfikowanie oprogramowania sterującego silnikiem niesie za sobą wiele zalet, o czym możesz się przekonać przeglądając dział Chip Tuning na naszej stronie.

Zainteresowany podrasowaniem silnika w swoim aucie? Skontaktuj się z nami pod numerem telefonu 781 989 018 lub przez email: tuning@k-sport.eu

Zajmujemy się chip tuningiem aut wszystkich marek. Każde modyfikacje poprzedzamy szczegółowymi pomiarami oraz analizą pracy napędu. Optymalizację wykonujemy indywidualnie dla każdego egzemplarza samochodu. Nie korzystamy z gotowców dających mało satysfakcjonujące efekty.

ZAPRASZAMY!

Sprawdź inne usługi serwisowe oferowane przez K-Sport, w tym m.in.: