Chiptuning w Ksport

wyższa moc,
mniejsze zużycie paliwa

Większa przyjemność z jazdy przy niższym zużyciu paliwa. Zmodyfikujemy oprogramowanie twojego silnika i wydobędziemy z niego więcej mocy.
Różnicę odczujesz już przy pierwszej jeździe.

co daje
chiptuning?

Większa moc!

Chiptuning doda kilka (lub kilkanaście) koni mechanicznych Twojemu silnikowi. Zmiana jest natychmiast odczuwalna, a samochód zyskuje drugie życie.

Mniejsze spalanie

Przykład naszych klientów pokazuje, że w codziennym użytkowaniu auta po chiptuningu oszczędzały nawet do 15% paliwa!

Przyjemność z jazdy

Żwawszy, lepiej reagujący na pedał gazu samochód daje więcej przyjemności z jazdy. Sprawniejsze auto zwiększa również Twoje bezpieczeństwo na drodze.

najczęściej zadawane pytania

Czym jest chiptuning?

Chiptuning to modyfikacja oprogramowania samochodu w celu poprawy jego wydajności podczas jazdy. Nie dokonujemy fizycznych i inwazyjnych zmian w Twoim aucie. Zmieniamy sposób pracy komputera pojazdu aby ten sprawniej wykorzystywał to co już ma pod maską. Proces ten jest bezpieczny i w pełni odwracalny. Jeśli pojazd po modyfikacji nie przypadnie Ci do gustu, szybko przywrócimy go do ustawień fabrycznych.

 

Na naszej stronie szczegółowo opisaliśmy na czym polega chiptuning. Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów, kliknij w poniższy przycisk.

Czy to jest bezpieczne?

Krótko mówiąc – Tak. Jeśli proces chiptuningu zostanie przeprowadzony w sposób profesjonalny, razem z diagnostyką oraz przy wykorzystaniu odpowiednich narzędzi to nie niesie ze sobą większego ryzyka dla pojazdu i użytkownika.

 

Zmieniając parametry pracy silnika poruszamy się w zakresie bezpiecznym, przewidzianym przez producenta przy projektowaniu jednostki napędowej. Z pewnością znasz samochody które sprzedawane są z tym samym silnikiem – np. dwulitrowym dieslem – ale o różnych mocach. Różnica mocy między takimi modelami najczęściej wynika z innego dostrojenia sterownika a nie innych podzespołów pojazdu. Do tych właśnie rezerw zwykle sięgamy wykonując chiptuning.

 

Jeśli w trakcie prac zauważymy jakiekolwiek niepokojące sygnały pochodzące z pojazdu – odstąpimy od usługi. Dodatkowo, modyfikacje wykonane w K-Sport Auto Serwis objęte są gwarancją usług.

Ile to kosztuje?

Każdy egzemplarz modyfikujemy indywidualnie, stąd też i wycena każdego pojazdu jest indywidualna. Ceny przy najpopularniejszych egzemplarzach zaczynają się od ok. 1400 zł.

Ile koni mechanicznych zyskam?

Przyrosty mocy zależą od jednostki napędowej i jej stanu technicznego. Mogą wynieść od kilkunastu do kilkudziesięciu koni mechanicznych.

 

Przykładowo:
– W pewnym BMW 420i udało nam się podnieść moc ze 184 KM na 275KM
– W VW Passacie 2.0 TDI podnieśliśmy moc ze 161 KM na 191 KM.
– W Oplu Insigni 2.0 CDTI z początkowych 110 KM uzyskaliśmy 190 KM.

 

Na naszej stronie znajdziesz bazę pojazdów przy których pracowaliśmy. Możliwe, że modyfikowaliśmy już pojazd podobny do Twojego, dzięki czemu będziesz mógł oszacować spodziewane wzrosty mocy w Twoim aucie.

Mam auto w leasingu i/lub na gwarancji. Co teraz?

W tym przypadku klasyczna modyfikacja sterownika zostanie wykryta na okresowym przeglądzie u producenta pojazdu i może spowodować problemy.

 

Mamy jednak na to rozwiązanie! Współpracujemy z renomowaną firmą VTech – producentem zewnętrznych modułów tuningowych które modyfikują pracę sterownika. Podczas wizyty w naszym warsztacie zamontujemy tzw. PowerBox w Twoim pojeździe, a ten umożliwi sterowanie przyrostami mocy z poziomu smartfona i dedykowanej aplikacji.

 

PowerBox jako, że jest elementem zewnętrznym i nie ingeruje bezpośrednio w oprogramowanie samochodu nie narusza warunków gwarancyjnych i leasingowych. To obecnie jedyna możliwość podniesienia mocy w samochodzie bez ingerencji w postanowienia umów.

Ile czasu zajmuje chiptuning?

Proces chiptuningu zajmuje od 1 do maksymalnie 2 dni roboczych. Czas wykonania usługi zależy od modelu pojazdu i stopnia skomplikowania. Dokładny czas modyfikacji podajemy zawsze przed przyjęciem pojazdu do warsztatu.

Czy chiptuning wpływa na żywotność silnika?

Nie – jeśli zostanie przeprowadzony w odpowiedni sposób. Mamy wielu stałych klientów i wieloletni kontakt z ich pojazdami więc odpowiedzi na to pytanie możemy udzielić bazując na naszych doświadczeniach.

 

Przykładowo – W 2018 jeden z naszych klientów dokonał u nas modyfikacji dwulitrowego diesla – ze 120 KM na 198 KM.  Modyfikacji dokonywaliśmy przy przebiegu 150.000 km, a obecnie pojazd ten ma na liczniku 460.000 km. Od tamtego czasu przejechał więc ponad 300.000 km bez żadnej awarii.

Czy spalanie spadnie o 15%?

Średnie zużycie paliwa pojazdu zależy w największym stopniu od kierowcy i jego stylu jazdy. Mając do dyspozycji większą moc przy niższych obrotach można, nie zmieniając znacząco stylu jazdy, uzyskać mniejsze spalanie.

 

Jednakże większa moc może również zachęcać do bardziej dynamicznej jazdy co z kolei może spowodować wzrost zużycia paliwa.

 

Podsumowując – spalanie może spaść, jednak w tej kwestii najwięcej zależy od Ciebie. Przeprowadzając chiptuning w K-Sport Auto Serwis gwarantujemy wzrost mocy (koni mechanicznych i momentu obrotowego) i potwierdzamy do stosownym wykresem z hamowni.

 

Nie możemy zagwarantować obniżenia średniego spalania bowiem w tej kwestii najwięcej zależy od kierowcy pojazdu. Doświadczenia naszych klientów wskazują jednak na widoczne spadki zużycia paliwa, które są tym bardziej widoczne, im więcej kilometrów przejechał pojazd po dokonaniu chiptuningu.

chcę podnieść moc w moim aucie

  Zostaw swój numer telefonu albo email, skontaktujemy się z Tobą – lub zadzwoń do nas pod numer 797-124-951

  Jeśli nie znasz danych szczegółowych swojego pojazdu – pozostaw pola puste.

  Zapraszamy do naszego warsztatu

   

  K-Sport Auto Serwis S.C. K.Krawczyk M.Krawczyk
  ul. Wrocławska 64A
  45-701 Opole

  tel: 77-412-71-11
  e-mail: biuro@k-sport.eu