Jak przeprowadzamy proces chiptuningu w K-Sport Auto Serwis?

Jak przeprowadzamy proces chiptuningu w K-Sport Auto Serwis?

Każdy samochód oddany w nasze ręce w celu dostrojenia ECU podlega nie tylko samej usłudze serwisowej, ale także pełnej diagnostyce. Odpowiednia ocena stanu silnika jest kluczową czynnością przed zwiększaniem jego wydajności. Cały proces jest przeprowadzany w następujących krokach:

1

Skanowanie sterowników samochodu z wygenerowaniem raportu

2

Wstępna diagnostyka silnika

3

Pomiar mocy i momentu obrotowego na hamowni podwoziowej

4

Diagnostyka bezinwazyjna* silnika i osprzętu silnika poprzez weryfikacje „live data” kluczowych parametrów pracy, podczas kolejnych pomiarów samochodu na hamowni podwoziowej

Na czym polega diagnostyka bezinwazyjna?

Diagnostyka bezinwazyjna odbywa się poprzez logowanie parametrów pracy silnika i osprzętu a następne na analizie zebranych danych. Na podstawie uzyskanych wyników, doświadczenia i znajomości korelacji pomiędzy oczytanymi danymi możemy określić ogólny stan silnika i osprzętu. Podczas diagnostyki zazwyczaj zwracamy uwagę na takie parametry jak lambda, ciśnienie doładowania, temperatura spalin, ciśnienie i dawka paliwa, przepływy powietrza, temperatura silnika / oleju / powietrza zasysanego i powietrza doładowania, kąt wtrysku, kąt zapłonu, korekty kąta zapłonu, korekty czasów wtrysku, poprawność pracy układu oczyszczania spalin (DPF, FAP, SCR). Podczas diagnostyki bezinwazyjnej nie demontujemy podzespołów i nie wykonujemy analizy stanu technicznego, jedynie weryfikujemy kondycje, zdolność do uzyskiwania wartości zadanych oraz stabilność pracy podzespołów.

5

Analiza zebranych danych

6

Odczyt pamięci sterownika silnika (OBD, Bench, BOOT Mode)

7

Wykonanie optymalizacji programu sterownika silnika

8

Wgranie zmodyfikowanego oprogramowania do pamięci sterownika silnika

9

Diagnostyka i weryfikacja uzyskanych przyrostów podczas pomiarów mocy i odczytów parametrów pracy silnika (live data)

10

Skanowanie sterowników samochodu

11

Przygotowanie i drukowanie raportu z przeprowadzonej modyfikacji

Dzięki stosowaniu urządzeń typu Powerchip właściciele samochodów zachowają gwarancję producenta. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby montaż takiego osprzętu zamienić na indywidualną optymalizację. Szczególnie w starszych samochodach po gwarancji takie posunięcie pozwoli na wykrzesanie z motoru większych pokładów mocy. Ten zabieg stosuje się zarówno do pojazdów wyczynowych, jak i aut cywilnych, które mają odzyskać więcej wigoru.

Chcesz mieć więcej koni pod maską i zaoszczędzić nieco paliwa podczas codziennej eksploatacji samochodu? Zapraszamy do współpracy!