Audi A4 B9 2.0 TDI – braki mocy i pomyślny chip tuning

Audi A4 B9 z silnikiem 2.0 TDI powinien się legitymować mocą 190 KM. Przynajmniej taką wartość katalogową podaje producent. Jakiś czas temu w naszym warsztacie zagościło A4 kombi z 2016 roku ze wspomnianą jednostką DETA oraz 7-biegową skrzynią automatyczną S-Tronic. W samochodzie mieliśmy wykonać chip tuning i tradycyjnie prace rozpoczęliśmy od wstępnego pomiaru na hamowni. Wynik był zaskoczeniem.

 

Okazało się, że jednostka napędowa zgubiła nieco koni mechanicznych. Pomiar na hamowni wykazał, że omawiane Audi A4 B9 legitymuje się mocą 183 KM oraz momentem obrotowym 431 Nm. Co prawda takie wartości można uznać za przyzwoite, ale jednak liczyliśmy na wyniki zbliżone do katalogowych. Na szczęście dzięki chip tuningowi mogliśmy dać silnikowi druga młodość.

 

Chip tuning Audi A4 B9 przyniósł wzrost mocy o 31 KM oraz momentu obrotowego o 69 Nm. Oznacza to, że po wykonaniu optymalizacji oprogramowania niemieckie kombi może się pochwalić mocą niemal 214 KM oraz momentem obrotowym dochodzącym do 500 Nm. Samochód dzięki wprowadzonym zmianom zaczął żwawiej reagować na pedał gazu. W efekcie samochód stała się przyjaźniejszy w prowadzeniu oraz bezpieczniejszy na drodze.

Parametry zmierzone
183KM
431Nm
Parametry po tuningu
214KM
500Nm

Efekt naszej pracy

+31KM
+69Nm

Wykres z hamowni

Zainteresowany podrasowaniem silnika w swoim aucie? Skontaktuj się z nami pod numerem telefonu 797 124 951 lub przez email: tuning@k-sport.eu

Zajmujemy się chip tuningiem aut wszystkich marek. Każde modyfikacje poprzedzamy szczegółowymi pomiarami oraz analizą pracy napędu. Optymalizację wykonujemy indywidualnie dla każdego egzemplarza samochodu. Nie korzystamy z gotowców dających mało satysfakcjonujące efekty.

Szukasz więcej wrażeń w czasie jazdy? Chcesz, aby Twój samochód był bardziej dynamiczny, a co za tym idzie bezpieczniejszy na drodze? Modyfikowanie oprogramowania sterującego silnikiem niesie za sobą wiele zalet, o czym możesz się przekonać przeglądając dział Czym jest chiptuning? na naszej stronie.