Audi A5 Sportback – chip tuning 2.0 TDI ze 177KM na 210 KM

Audi A5 Sportback jest bardzo dynamiczną limuzyną z nadwoziem coupe, która wygląda na bardzo szybki samochód. Wersja z silnikiem 2.0 TDI i napędem Quattro o katalogowej mocy 177KM jest dość żwawa dzięki dobremu momentowi obrotowemu. Jednak seryjne parametry pozostawiają pewien niedosyt kiedy popatrzymy na dynamiczną linię nadwozia. Z pomocą przychodzi chip tuning.

 

Na naszym warsztacie pojawił się egzemplarz z 2014 roku wyposażony w silnik CGLC sparowany z 6-biegową przekładnią manualną. Klasyczna skrzynia pozwoliła na zbadanie pełnego potencjału auta na hamowni. Wstępne pomiary wykazały moc 182 KM i moment obrotowy na poziomie 423 Nm. Takie parametry budziły optymizm i pokazały, że napęd jest w świetnej kondycji. Oznaczało to również dobrą bazę do optymalizacji.

 

Celem chip tuningu Audi A5 Sportback była poprawa osiągów oraz optymalizacja pracy napędu, w taki sposób aby samochód zarządzał zużyciem paliwa w bardziej ergonomiczny sposób. Po zakończeniu prac optymalizacyjnych udało się osiągnąć moc 210 KM oraz moment obrotowy 466 Nm. Mamy więc do czynienia ze wzrostem parametrów o 28 KM oraz 43 KM. Jak widać efekty chip tuningu są namacalne i pozwolą kierowcy poczuć różnicę w czasie użytkowania samochodu.

Parametry zmierzone
182KM
423Nm
Parametry po tuningu
210KM
466Nm

Efekt naszej pracy

+28KM
+43Nm

Wykres z hamowni

Zainteresowany podrasowaniem silnika w swoim aucie? Skontaktuj się z nami pod numerem telefonu 797 124 951 lub przez email: tuning@k-sport.eu

Zajmujemy się chip tuningiem aut wszystkich marek. Każde modyfikacje poprzedzamy szczegółowymi pomiarami oraz analizą pracy napędu. Optymalizację wykonujemy indywidualnie dla każdego egzemplarza samochodu. Nie korzystamy z gotowców dających mało satysfakcjonujące efekty.

Szukasz więcej wrażeń w czasie jazdy? Chcesz, aby Twój samochód był bardziej dynamiczny, a co za tym idzie bezpieczniejszy na drodze? Modyfikowanie oprogramowania sterującego silnikiem niesie za sobą wiele zalet, o czym możesz się przekonać przeglądając dział Czym jest chiptuning? na naszej stronie.