Audi A5 Sportback 2.0 TFSI 252KM Quattro – 312 KM po chip tuningu

Audi A5 Sportback w wersji 2.0 TFSI 252KM Quattro potrafi dostarczyć sporo emocji na drodze. To dynamiczne czterodrzwiowe coupe nie bez przyczyny stało się bardzo popularny modelem. Natomiast nas cieszy najbardziej fakt, iż motor w tym aucie jest bardzo podatny na chip tuning.

 

W naszym warsztacie pojawił się egzemplarz z 2019 roku, więc całkiem świeża maszyna. Właściciel chciał polepszyć osiągi swojego A5, czyli przyszło nam się zmierzyć z silnikiem CYMC i sterownikiem Simos 18.4. Prezentowany egzemplarz został sparowany z 7-biegową skrzynią OCL DL382. Jak wyglądał przebieg chip tuningu tego Audi A5 Sportback?

 

Zaczęliśmy od wstępnego pomiaru na hamowni i już tu motor pokazał, że ma potencjał. Pierwszy pomiar wykazał moc 256 KM oraz moment obrotowy 412 Nm. To oznaczało świetny materiał wyjściowy i walkę o dodatkowe konie mechaniczne, a nie odzyskiwanie utraconej mocy. Przeprowadziliśmy kompleksową optymalizację jednostki sterującej pracą silnika i wycisnęliśmy z silnika moc 312 KM oraz 485 Nm momentu obrotowego. W efekcie Audi A5 Sportback może się pochwalić parametrami polepszonymi o 56 KM i 73 Nm. Dzięki chip tuningowi auto stało się znacznie żwawsze i w odpowiednich warunkach pozwala poszaleć. Zoptymalizowana jednostka sterująca zapewnia także lepiej zbalansowane zużycie paliwa. Takie modyfikacje przynoszą same korzyści.

Parametry zmierzone
256KM
412Nm
Parametry po tuningu
312KM
485Nm

Efekt naszej pracy

+56KM
+73Nm

Wykres z hamowni

Zainteresowany podrasowaniem silnika w swoim aucie? Skontaktuj się z nami pod numerem telefonu 797 124 951 lub przez email: tuning@k-sport.eu

Zajmujemy się chip tuningiem aut wszystkich marek. Każde modyfikacje poprzedzamy szczegółowymi pomiarami oraz analizą pracy napędu. Optymalizację wykonujemy indywidualnie dla każdego egzemplarza samochodu. Nie korzystamy z gotowców dających mało satysfakcjonujące efekty.

Szukasz więcej wrażeń w czasie jazdy? Chcesz, aby Twój samochód był bardziej dynamiczny, a co za tym idzie bezpieczniejszy na drodze? Modyfikowanie oprogramowania sterującego silnikiem niesie za sobą wiele zalet, o czym możesz się przekonać przeglądając dział Czym jest chiptuning? na naszej stronie.