Audi S3 Quattro – PowerBox do hot-hatcha na gwarancji

Audi S3 Quattro z 2019 roku ma wszystko czego można chcieć od współczesnego hot-hatcha. Silnik o katalogowej mocy 300 KM i napęd na wszystkie koła dają naprawdę dużo frajdy z jazdy. Oczywiście nie oznacza to, że nie można wykrzesać więcej fajerwerków z napędu. Tylko, co jeżeli auto pozostaje na gwarancji producenta, której nie chcemy utracić?

 

W takim wypadku klasyczny chip tuning odpada. Mamy jednak skuteczne rozwiązanie. Ostatnio odwiedził nas klient z Audi S3 Quattro na gwarancji i chciał poprawić parametry silniki. W tym celu zastosowaliśmy PowerBox firmy V-Tech. Wykonaliśmy montaż urządzenia oraz strojenie z pomiarami na hamowni. Egzemplarz widoczny na zdjęciu miał po pierwszym pomiarze moc 306 KM i moment obrotowy 407 Nm. Co nam się udało wycisnąć z silnika 2.0 TFSI DNUE?

 

Audi S3 Quattro z PowerBoxem po strojeniu legitymuje się mocą 333 KM i momentem obrotowym 443 Nm. w przypadku chip tuningu dałoby się wycisnąć więcej, ale pamiętajmy, że konieczne było zastosowanie urządzenia zachowującego gwarancję. Hot-hatch z zastrzykiem mocy w wysokości 27 KM i 36 Nm momentu obrotowego z 7-biegową skrzynią DSG na pewno dostarczy większych doznań kierowcy. No, a po upływie gwarancji producenta możemy wycisnąć z TSI jeszcze więcej.

Parametry zmierzone
306KM
407Nm
Parametry po tuningu
333KM
443Nm

Efekt naszej pracy

+27KM
+36Nm

Wykres z hamowni

Zainteresowany podrasowaniem silnika w swoim aucie? Skontaktuj się z nami pod numerem telefonu 797 124 951 lub przez email: tuning@k-sport.eu

Zajmujemy się chip tuningiem aut wszystkich marek. Każde modyfikacje poprzedzamy szczegółowymi pomiarami oraz analizą pracy napędu. Optymalizację wykonujemy indywidualnie dla każdego egzemplarza samochodu. Nie korzystamy z gotowców dających mało satysfakcjonujące efekty.

Szukasz więcej wrażeń w czasie jazdy? Chcesz, aby Twój samochód był bardziej dynamiczny, a co za tym idzie bezpieczniejszy na drodze? Modyfikowanie oprogramowania sterującego silnikiem niesie za sobą wiele zalet, o czym możesz się przekonać przeglądając dział Czym jest chiptuning? na naszej stronie.