BMW 1 F20 118i – więcej mocy dla tylnonapędowego hatchbacka

Krótkie BMW wzbudzały na początku swojego istnienia dużo kontrowersji, ale dziś nie są niczym nadzwyczajnym. Co więcej kompaktowe rozmiary i tylny napęd oferowały znacznie więcej zabawy niż początkowo się spodziewano. W naszym warsztacie zagościło niedawno BMW 1 F20 118i, którego właściciel chciał wycisnąć więcej fajerwerków z napędu.

 

Prezentowane BMW 1 F20 118i ma pod maską benzynowy silnik 1.6 Turbo o oznaczeniu N13B16A, który sparowano z manualną przekładnią. Takie zestawienie daje dobrą bazę pod sportową jazdę oraz co ważniejsze pod modyfikacje. Seryjnie wykorzystany przez bawarskich inżynierów silnik ma mieć moc 170 KM. Pierwszy pomiar na hamowni dał wynik 177 KM oraz 270 Nm momentu obrotowego. To naprawdę przyzwoite parametry, choć jak wiemy w tylnonapędowym aucie prawdziwe fajerwerki dostarcza duży moment obrotowy.

 

Prace optymalizacyjne przyniosły oczekiwane efekty. “Jedynka” w pomiarach końcowych legitymowała się mocą 220 KM oraz momentem obrotowym wynoszącym 328 Nm. W efekcie mamy do czynienia z polepszeniem parametrów o odpowiednio 43 KM i 58 KM. Tak zestrojony napęd hatchbacka pozwoli kierowcy na znacznie żwawsze poruszanie się po drodze. Auto zyskało wigoru, który można wykorzystać do bezpieczniejszej jazdy w codziennych warunkach drogowych oraz do małej dozy szaleństwa podczas specjalnych eventów.

Parametry zmierzone
177KM
270Nm
Parametry po tuningu
220KM
328Nm

Efekt naszej pracy

+43KM
+58Nm

Wykres z hamowni

Zainteresowany podrasowaniem silnika w swoim aucie? Skontaktuj się z nami pod numerem telefonu 797 124 951 lub przez email: tuning@k-sport.eu

Zajmujemy się chip tuningiem aut wszystkich marek. Każde modyfikacje poprzedzamy szczegółowymi pomiarami oraz analizą pracy napędu. Optymalizację wykonujemy indywidualnie dla każdego egzemplarza samochodu. Nie korzystamy z gotowców dających mało satysfakcjonujące efekty.

Szukasz więcej wrażeń w czasie jazdy? Chcesz, aby Twój samochód był bardziej dynamiczny, a co za tym idzie bezpieczniejszy na drodze? Modyfikowanie oprogramowania sterującego silnikiem niesie za sobą wiele zalet, o czym możesz się przekonać przeglądając dział Czym jest chiptuning? na naszej stronie.