BMW 420i xDrive Gran Coupe – chip tuning ze 184 KM na 275 KM

BMW 4 Gran Coupe powstało jako połączenie eleganckiego sedana z dynamiką nadwozia coupe. Ten model ma swoich zwolenników oraz przeciwników. O gustach się jednak nie dyskutuje, a najważniejsze jest to, że samochód nie zawodzi pod względem napędu. Inżynierowie marki wiedzą, jak zadbać o dobre prowadzenie i odpowiednie osiągi. Mimo to chip tuning daje możliwość jeszcze lepszego dostrojenia każdego egzemplarza.

 

Ostatnio mieliśmy okazję zająć się właśnie wspominaną limuzyna coupe. BMW 420i xDrive Gran Coupe F36 z 2016 roku, które nas odwiedziło było wyposażone w motor N20B20B o nominalnej mocy 184 KM. Jednostka napędowa została sparowana z 8-biegową skrzynią automatyczna, co oznacza że pomiar na hamowni nie oddawał pełni możliwości silnika. W efekcie wynik pierwszego pomiaru wyniósł 176 KM oraz 280 Nm. To dało i tak stosunkowo dobrą bazę wyjściową dla modyfikacji, które przyniosły bardzo dobre efekty.

 

Po przeprowadzeniu chip tuningu finalny pomiar wykazał moc 275 KM oraz moment obrotowy 392 Nm. Pamiętajmy, że nadal są to wyniki mierzone na neutralnych nastawach skrzyni automatycznej. Oznacza to, że realne parametry zrobiłyby jeszcze większe wrażenie. Tak czy inaczej optymalizacja ECU w BMW 4 Gran Coupe przyniosła wzrost mocy o 99 KM i momentu obrotowego o 112 KM. Tak zestrojona limuzyna zapewni niezłe wrażenia z jazdy. Wysoki moment obrotowy pozwoli uniknąć niebezpiecznych sytuacji na drodze, a przy odpowiednim wykorzystaniu pedału gazu zmniejszy zużycie paliwa.

Parametry zmierzone
176KM
280Nm
Parametry po tuningu
275KM
392Nm

Efekt naszej pracy

+99KM
+112Nm

Wykres z hamowni

Zainteresowany podrasowaniem silnika w swoim aucie? Skontaktuj się z nami pod numerem telefonu 797 124 951 lub przez email: tuning@k-sport.eu

Zajmujemy się chip tuningiem aut wszystkich marek. Każde modyfikacje poprzedzamy szczegółowymi pomiarami oraz analizą pracy napędu. Optymalizację wykonujemy indywidualnie dla każdego egzemplarza samochodu. Nie korzystamy z gotowców dających mało satysfakcjonujące efekty.

Szukasz więcej wrażeń w czasie jazdy? Chcesz, aby Twój samochód był bardziej dynamiczny, a co za tym idzie bezpieczniejszy na drodze? Modyfikowanie oprogramowania sterującego silnikiem niesie za sobą wiele zalet, o czym możesz się przekonać przeglądając dział Czym jest chiptuning? na naszej stronie.