BMW 520D – bawarska limuzyna z zastrzykiem mocy po chip tuningu

BMW 520D F10 z 2013 roku jest bardzo atrakcyjnym samochodem, który mimo sporego nadwozia posiada dość lekką linię oraz dynamiczny design. Ta limuzyna zwyczajnie wygląda na szybki samochód. Silnik o katalogowej mocy 184KM, choć zapewnia przyzwoite osiągi to nie jest demonem prędkości. Seria 5 po prostu waży swoje, więc lubi bardziej zrywne jednostki. Nie oznacza to, że ten model nie może być nieco bardziej emocjonujący.

 

Chip tuning BMW 5 nie jest dla nas niczym nowym. Dziś mamy dla Was krótką relację z prac nad egzemplarzem 520D F10 184KM z silnikiem N47D20C napędzającym tylną oś za pośrednictwem skrzyni automatycznej GA8HP45Z. Tak zestrojona limuzyna wykazała się na hamowni mocą 181 KM oraz momentem obrotowym 418 Nm. Jak widać były to wartości nieco mniejsze niż katalogowe.

 

Trzeba było zakasać rękawy i wycisnąć z bawarskiego serca więcej fajerwerków. Prace optymalizacyjne zakończyliśmy wynikiem 222 KM oraz 469 Nm. W ten sposób kierowca będzie się cieszył autem szybciej reagującym na wciskanie pedału gazu. Dodatkowe 41 KM oraz 51 Nm nie tylko pozwolą poruszać się szybciej, ale przy odpowiednim traktowaniu samochodu odwdzięczą się mniejszym zużyciem paliwa przy poruszaniu ciężkiej limuzyny.

Parametry zmierzone
181KM
418Nm
Parametry po tuningu
222KM
469Nm

Efekt naszej pracy

+41KM
+51Nm

Wykres z hamowni

Zainteresowany podrasowaniem silnika w swoim aucie? Skontaktuj się z nami pod numerem telefonu 797 124 951 lub przez email: tuning@k-sport.eu

Zajmujemy się chip tuningiem aut wszystkich marek. Każde modyfikacje poprzedzamy szczegółowymi pomiarami oraz analizą pracy napędu. Optymalizację wykonujemy indywidualnie dla każdego egzemplarza samochodu. Nie korzystamy z gotowców dających mało satysfakcjonujące efekty.

Szukasz więcej wrażeń w czasie jazdy? Chcesz, aby Twój samochód był bardziej dynamiczny, a co za tym idzie bezpieczniejszy na drodze? Modyfikowanie oprogramowania sterującego silnikiem niesie za sobą wiele zalet, o czym możesz się przekonać przeglądając dział Czym jest chiptuning? na naszej stronie.