BMW 5 Touring – chip tuning wersji 520D F11 184KM

BMW 5 Touring z 2012 roku dowodzi, że elegancki samochód może być także praktyczny. Bawarscy projektanci wykonali kawał dobrej roboty, a inżynierowie zadbali, aby samochód był odpowiednio żwawy. W naszym warsztacie gościł niedawno egzemplarz 520D F11 z silnikiem N47D20C o katalogowej mocy 184 KM.

 

Nie da się ukryć, że w samochodzie gabarytów BMW 5 Touring każdy koń mechaniczny jest na wagę złota. Pierwszy pomiar wykazał moc 184 KM i moment obrotowy 411 Nm. Jak widać bawarska jednostka bardzo ładnie trzyma się fabrycznych ustawień. Dzięki temu już na starcie byliśmy pewni, że nasze działania skupią się na wzroście parametrów, a nie odzyskiwaniu utraconego stada.

 

Optymalizacja jednostki sterującej pracą silnika przyniosła wzrost mocy do 218 KM oraz momentu obrotowego do 485 Nm. Tak zestrojony napęd zapewni kierowcy poczucie bezpieczeństwa w czasie jazdy. Dodatkowy moment obrotowy pozwoli w newralgicznych momentach na uniknięcie niebezpiecznych sytuacji. Spersonalizowany napęd pozwoli również na optymalizację zużycia paliwa, co przyniesie korzyści dla domowego budżetu. Oczywiście pod warunkiem odpowiedniego obchodzenia się z pedałem gazu.

Parametry zmierzone
184KM
411Nm
Parametry po tuningu
218KM
485Nm

Efekt naszej pracy

+34KM
+74Nm

Wykres z hamowni

Zainteresowany podrasowaniem silnika w swoim aucie? Skontaktuj się z nami pod numerem telefonu 797 124 951 lub przez email: tuning@k-sport.eu

Zajmujemy się chip tuningiem aut wszystkich marek. Każde modyfikacje poprzedzamy szczegółowymi pomiarami oraz analizą pracy napędu. Optymalizację wykonujemy indywidualnie dla każdego egzemplarza samochodu. Nie korzystamy z gotowców dających mało satysfakcjonujące efekty.

Szukasz więcej wrażeń w czasie jazdy? Chcesz, aby Twój samochód był bardziej dynamiczny, a co za tym idzie bezpieczniejszy na drodze? Modyfikowanie oprogramowania sterującego silnikiem niesie za sobą wiele zalet, o czym możesz się przekonać przeglądając dział Czym jest chiptuning? na naszej stronie.