Chip Tuning VW Golf VII 1.2 TSI 86 KM

Bardzo popularny samochód na naszych drogach czyli VW Golf VII-generacji z najsłabszą jednostką napędową. Czterocylindrowy silnik benzynowy generujący 86 KM i 160 NM w praktyce dokładnie taka sama jednostka jak wersja 1.2 TSI 105 KM. Dla naszego klienta odblokujemy silnik do wersji 105 KM i dodamy od siebie coś ekstra.

 

Wyjazd spod naszej siedziby na drogę główną…pedał gazu w podłogę…i…nic. Można pomarzyć o bezpiecznym wyprzedzaniu. Samochodem z takim silnikiem po prostu trzeba nauczyć się jeździć. Poza dramatycznym brakiem mocy nie zauważyliśmy nic niepokojącego więc mogliśmy przejść do diagnostyki oraz modyfikacji programu w sterowniku BOSCH MED 17.5.25.

 

Podczas diagnostyki sprawdzamy np. takie parametry jak ciśnienie doładowania lub ciśnienie paliwa. Każdy klient po Chip Tuningu otrzymuje od nas raport z wydrukami wszystkich parametrów jakie udało nam się zapisać i przeanalizować podczas diagnostyki. Moc zmierzona na seryjnym programie to 91 KM i 183 NM.

 

Po wgraniu zmodyfikowanego programu przez złącze OBD-II sprawdzamy efekty Chip Tuningu. Zmierzona moc to 122 KM i 218 NM. Przyrost + 31 KM i 35 NM.  Różnica na drodze jest wyraźnie odczuwalna…w końcu można w miarę bezpiecznie wyprzedzać. Dodatkowo dzięki wyższemu momentowi obrotowemu nie trzeba będzie tak wysoko “kręcić” silnika więc średnie zużycie paliwa powinno spaść.

Parametry zmierzone
91KM
183Nm
Parametry po tuningu
122KM
218Nm

Efekt naszej pracy

+31KM
+35Nm

Wykres z hamowni

Zainteresowany podrasowaniem silnika w swoim aucie? Skontaktuj się z nami pod numerem telefonu 797 124 951 lub przez email: tuning@k-sport.eu

Zajmujemy się chip tuningiem aut wszystkich marek. Każde modyfikacje poprzedzamy szczegółowymi pomiarami oraz analizą pracy napędu. Optymalizację wykonujemy indywidualnie dla każdego egzemplarza samochodu. Nie korzystamy z gotowców dających mało satysfakcjonujące efekty.

Szukasz więcej wrażeń w czasie jazdy? Chcesz, aby Twój samochód był bardziej dynamiczny, a co za tym idzie bezpieczniejszy na drodze? Modyfikowanie oprogramowania sterującego silnikiem niesie za sobą wiele zalet, o czym możesz się przekonać przeglądając dział Czym jest chiptuning? na naszej stronie.