Fiat Freemont 2.0 JTDm – chip tuning rodzinnego SUVa

Fiat Freemont 2.0 JTDm nie kojarzy się ze zbyt wielkimi emocjami za kierownicą. Mamy tu do czynienia z rodzinnym SUVem o dość masywnej sylwetce. Auto doskonale nadaje się na wakacyjne wypady, wożenie dzieci do przedszkola, czy weekendowe wyjazdy poza miasto. Nie oznacza to jednak, że nie można w tym modelu zaszczepić nieco pazura.

 

Włoski model z 2012 roku oferuje silniki diesla o różnych wartościach mocy. W naszym warsztacie pojawił się egzemplarz z dwulitrowym motorem o mocy katalogowej 170 KM. Właściciel auta chciał, aby jego SUV był nieco żwawszy. Pierwszy pomiar wykazał moc 176 KM oraz maksymalny moment obrotowy 395 Nm. To bardzo dobre parametry, jak na rodzinny samochód, ale odpowiednia optymalizacja jednostki sterującej pracą silnika pozwoliła znacząco poprawić te wartości.

 

Modyfikacje przeprowadzone przez naszych techników zaowocowały wzrostem parametrów silnika do przeszło 196 KM mocy oraz 450 Nm momentu obrotowego. Oznacza to wzrost mocy o 20 KM, acz w tym wypadku to moment obrotowy robi większe wrażenie. Fiat Freemont 2.0 JTDm 170KM po chip tuningu w K-Sport stał się bardziej dynamiczny. Wzrost parametrów przy tak dużym samochodzie oznacza nie tyle bardziej sportowe wrażenia z jazdy, co poprawę bezpieczeństwa. Kierowca otrzymał narzędzie pozwalające na sprawniejsze uniknięcie ewentualnych problemów na drodze. Poprawiona wydajność silnika to także niższe zużycie paliwa przy odpowiednim traktowaniu pedału gazu.

Parametry zmierzone
176KM
395Nm
Parametry po tuningu
196KM
450Nm

Efekt naszej pracy

+20KM
+55Nm

Wykres z hamowni

Zainteresowany podrasowaniem silnika w swoim aucie? Skontaktuj się z nami pod numerem telefonu 797 124 951 lub przez email: tuning@k-sport.eu

Zajmujemy się chip tuningiem aut wszystkich marek. Każde modyfikacje poprzedzamy szczegółowymi pomiarami oraz analizą pracy napędu. Optymalizację wykonujemy indywidualnie dla każdego egzemplarza samochodu. Nie korzystamy z gotowców dających mało satysfakcjonujące efekty.

Szukasz więcej wrażeń w czasie jazdy? Chcesz, aby Twój samochód był bardziej dynamiczny, a co za tym idzie bezpieczniejszy na drodze? Modyfikowanie oprogramowania sterującego silnikiem niesie za sobą wiele zalet, o czym możesz się przekonać przeglądając dział Czym jest chiptuning? na naszej stronie.