Hyundai IX55 3.0 V6 CRDI 4×4 – solidny zastrzyk mocy dla ociężałego SUVa

To co lubimy w naszej pracy to możliwość serwisowania i tuningowania mało popularnych samochodów. Hyundai IX55 nie jest częstym widokiem na polskich drogach. Ten koreański SUV ma wiele zalet, a na papierze silnik 3.0 V6 CRDI o mocy 239KM prezentuje się naprawdę interesująco. Jednak napęd 4×4, 6-biegowy automat i spora masa nie wróżą dobrze. Faktycznie egzemplarz z 2010 roku, jaki do nas trafił to naprawdę ciężki samochód, któremu daleko do zwinności.

 

Chip tuning Hyundaia IX55 miał na celu nie tyle podniesienie jego mocy, co wyciśnięcie, jak najwięcej momentu obrotowego. Ciężko SUV z napędem na wszystkie koła potrzebuje tego momentu, aby sprawnie ruszyć z miejsca i faktycznie wykorzystać swój potencjał. Pierwszy pomiar pokazał, że od 2010 roku sporo koni powróciło do stajni. Katalogowo pod maską powinna drzemać moc rzędu 239 KM. Tymczasem ten egzemplarz posiadał tylko 224 KM oraz moment obrotowy 425 Nm.

 

Prace optymalizacyjne przyniosły naprawdę świetne rezultaty. Udało nam się za pomocą chip tuningu wykrzesać z silnika 254 KM oraz moment obrotowy 544 Nm. Taki wzrost parametrów praktycznie dał IX55 nowe życie. Teraz kierowca będzie mógł faktycznie wykorzystać potencjał napędu 4×4. Auto zaczęło żwawo reagować na gaz i z mniejszym wysiłkiem wprawia się w ruch. Nasze zabiegi przełożą się na bezpieczniejszą oraz bardziej ekonomiczną jazdę tym konkretnym SUVem.

Parametry zmierzone
224KM
425Nm
Parametry po tuningu
254KM
544Nm

Efekt naszej pracy

+30KM
+119Nm

Wykres z hamowni

Zainteresowany podrasowaniem silnika w swoim aucie? Skontaktuj się z nami pod numerem telefonu 797 124 951 lub przez email: tuning@k-sport.eu

Zajmujemy się chip tuningiem aut wszystkich marek. Każde modyfikacje poprzedzamy szczegółowymi pomiarami oraz analizą pracy napędu. Optymalizację wykonujemy indywidualnie dla każdego egzemplarza samochodu. Nie korzystamy z gotowców dających mało satysfakcjonujące efekty.

Szukasz więcej wrażeń w czasie jazdy? Chcesz, aby Twój samochód był bardziej dynamiczny, a co za tym idzie bezpieczniejszy na drodze? Modyfikowanie oprogramowania sterującego silnikiem niesie za sobą wiele zalet, o czym możesz się przekonać przeglądając dział Czym jest chiptuning? na naszej stronie.