KIA Stinger – montaż PowerBoxa w wersji 255 KM

KIA Stinger jest dość niezwykłym samochodem w portfolio koreańskiej marki. Luksusowa limuzyna ze sportowym zacięciem spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem. W naszym warsztacie pojawiła się ostatnio wersja z silnikiem 2.0 T-GDI o katalogowej mocy 255KM.

 

Sportowa limuzyna z 7-biegowym automatem i napędem na tylne koła już w tej wersji oferuje bardzo dobre osiągi. Jednak zawsze może być lepiej. W tym wypadku samochód był na gwarancji, więc klasyczny chip tuning nie wchodził w grę. Zamiast tego podjęliśmy się montażu PowerBoxa marki V-Tech. Taka modyfikacja nie narusza warunków gwarancji, a pozwala uzyskać zastrzyk mocy dla silnika. Jakie były efekty?

 

Oczywiście proces chip tuningu Kii Stinger zaczęliśmy od pomiarów na hamowni. Samochód ze skrzynią automatyczną i rozbudowanymi trybami jazdy mierzymy w trybie COMFORT. Dlaczego? Tylko w ten sposób jesteśmy w stanie zebrać informacje na temat szerokiej charakterystyki silnika. W trybie SPORT wyniki byłyby zapewne lepsze pod kątem mocy i momentu, ale nie otrzymalibyśmy danych potrzebnych do optymalnego strojenia. Konieczne jest sprawdzenie parametrów na wysokim biegu przy niskich obrotach, a automat zwyczajnie zrzucałby biegi w dół.

 

KIA Stinger w pierwszym pomiarze wykazała się mocą 225 KM oraz 384 Nm. Taki pomiar wynika właśnie z metody mierzenia w trybie COMFORT. Wartości mieściły się w normie, co dało dobre wyjście pod modyfikacje. Montaż PowerBoxa przyniósł wzrost mocy do 239 KM oraz momentu obrotowego do 441 Nm. W efekcie samochód stał się dużo żwawszy. Oczywiście w trybie SPORT osiągi uległy poprawie, co na własnej skórze odczuł kierowca. Lepiej zoptymalizowana jednostka odwdzięczy się kierowcy większymi wrażeniami z jazdy oraz przy odpowiednim traktowaniu bardziej ekonomiczną eksploatacją.

Parametry zmierzone
225KM
384Nm
Parametry po tuningu
239KM
441Nm

Efekt naszej pracy

+14KM
+57Nm

Wykres z hamowni

Zainteresowany podrasowaniem silnika w swoim aucie? Skontaktuj się z nami pod numerem telefonu 797 124 951 lub przez email: tuning@k-sport.eu

Zajmujemy się chip tuningiem aut wszystkich marek. Każde modyfikacje poprzedzamy szczegółowymi pomiarami oraz analizą pracy napędu. Optymalizację wykonujemy indywidualnie dla każdego egzemplarza samochodu. Nie korzystamy z gotowców dających mało satysfakcjonujące efekty.

Szukasz więcej wrażeń w czasie jazdy? Chcesz, aby Twój samochód był bardziej dynamiczny, a co za tym idzie bezpieczniejszy na drodze? Modyfikowanie oprogramowania sterującego silnikiem niesie za sobą wiele zalet, o czym możesz się przekonać przeglądając dział Czym jest chiptuning? na naszej stronie.