Mercedes-Benz A180D W177 chip tuning hatchbacka z 2019 roku

Mercedes klasy A przeszedł długą drogę przemian i najnowsze wersje swoim wyglądem po prostu zachwycają. Kompaktowy hatchback wygląda dynamicznie i cieszy kierowcę nowoczesnymi technologiami. Niestety egzemplarze wyposażone w najmniejsze silniki produkowane przez Renault nie powalają swoją dynamiką. Przykładem może być A180D W177 z 2019 roku, który niedawno gościł na naszym warsztacie w celu wykonania chip tuningu.

 

Właściciel tego Mercedesa jakiś czas temu powierzył nam inny model wyższej klasy, marki spod znaku srebrnej gwiazdy. Klient był niezadowolony z użytkowania A-klasy ze słabym silnikiem o katalogowej mocy 116 KM i 260 Nm. Takie wartości sprawiają, że jazda dynamicznie wyglądającym kompaktem jest daleka od przyjemnej. Właściciel auta w swojej złości na ten egzemplarz chciał wycisnąć wszystko co się da z silnika. Tutaj w grę weszło nasze doświadczenie. Zaproponowaliśmy sprawdzone rozwiązanie, które podniesie dynamikę jazdy, ale nie doprowadzi do zbędnego wyeksploatowania napędu.

 

Samochód wyposażono w automatyczną skrzynię biegów, co przeszkadzało w pomiarze faktycznych osiągów silnika. Wstępne wyniki wykazały moc 123 KM oraz moment obrotowy 278 Nm. Chip tuning Mercedesa A180D przyniósł wzrost mocy o 14 KM oraz momentu obrotowego o 66 Nm. Ostateczny pomiar wykazał 137 KM i 344 Nm. W tym wypadku przyrost mocy nie był duży, ale najważniejsze było zwiększenie momentu obrotowego, co przełożyło się bezpośrednio na dynamikę jazdy. Warto także odnotować, że w zakresie użytecznych obrotów delta mocy wskazuje dodatkowe 30-35 KM. To w połączeniu z automatyczną skrzynią biegów daje odpowiednie efekty na drodze.

Parametry zmierzone
123KM
278Nm
Parametry po tuningu
137KM
344Nm

Efekt naszej pracy

+14KM
+66Nm

Wykres z hamowni

Zainteresowany podrasowaniem silnika w swoim aucie? Skontaktuj się z nami pod numerem telefonu 797 124 951 lub przez email: tuning@k-sport.eu

Zajmujemy się chip tuningiem aut wszystkich marek. Każde modyfikacje poprzedzamy szczegółowymi pomiarami oraz analizą pracy napędu. Optymalizację wykonujemy indywidualnie dla każdego egzemplarza samochodu. Nie korzystamy z gotowców dających mało satysfakcjonujące efekty.

Szukasz więcej wrażeń w czasie jazdy? Chcesz, aby Twój samochód był bardziej dynamiczny, a co za tym idzie bezpieczniejszy na drodze? Modyfikowanie oprogramowania sterującego silnikiem niesie za sobą wiele zalet, o czym możesz się przekonać przeglądając dział Czym jest chiptuning? na naszej stronie.