Mercedes GLC 220d 4MATIC – chip tuning SUVa klasy premium

Mercedes GLC w wersji 220d 4MATIC łączy w sobie dynamiczny design nadwozia i oszczędny napęd korzystający z silnika wysokoprężnego. Niemieckie diesle zaskakują momentem obrotowym oferującym niezłą zwinność nawet największym modelom. Oczywiście zawsze może być nieco lepiej, czego dowodem jest nasza modyfikacja jednostki sterującej w prezentowanym egzemplarzu.

 

Elegancki SUV z 2017 roku oferuje katalogowo 170 KM, ale pomiary wstępne wykazały, że pod maską drzemie nieco ponad 184 KM. Pomiar wywołał uśmiech na naszych twarzach, ale prawdziwe fajerwerki były dopiero przed nami. Odpowiednia optymalizacja oprogramowania wykonana w oparciu o testy na hamowni pozwoliła wycisnąć z diesla napędzającego GLC solidne 236 KM i 535 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

 

Efekt? Rodzinny SUV klasy premium z oszczędnym silnikiem pod maską otrzymał wzrost mocy o 52 KM. Dzięki temu kierowca w razie potrzeby będzie dysponował zapasem mocy i momentu obrotowego do wykonania sprawnych manewrów na drodze. Oznacza to m.in. bezpieczne wyprzedzanie, ucieczki przed zagrożeniem, czy w końcu dodatkowe oszczędności. Wydajniejszy silnik bardziej optymalnie zużywa paliwo w dość ciężkim samochodzie.

Parametry zmierzone
184KM
432Nm
Parametry po tuningu
236KM
535Nm

Efekt naszej pracy

+52KM
+103Nm

Wykres z hamowni

Zainteresowany podrasowaniem silnika w swoim aucie? Skontaktuj się z nami pod numerem telefonu 797 124 951 lub przez email: tuning@k-sport.eu

Zajmujemy się chip tuningiem aut wszystkich marek. Każde modyfikacje poprzedzamy szczegółowymi pomiarami oraz analizą pracy napędu. Optymalizację wykonujemy indywidualnie dla każdego egzemplarza samochodu. Nie korzystamy z gotowców dających mało satysfakcjonujące efekty.

Szukasz więcej wrażeń w czasie jazdy? Chcesz, aby Twój samochód był bardziej dynamiczny, a co za tym idzie bezpieczniejszy na drodze? Modyfikowanie oprogramowania sterującego silnikiem niesie za sobą wiele zalet, o czym możesz się przekonać przeglądając dział Czym jest chiptuning? na naszej stronie.