Mercedes ML 350 BlueTec 4MATIC – więcej życia po chip tuningu

Mercedes ML 350 BlueTec 4MATIC (W166) nie należy do najmniejszych samochodów na rynku, a co za tym idzie konieczne było zastosowanie odpowiednio mocnego napędu. Do SUVa tych gabarytów doskonale pasuje doładowany silnik diesla. Fabryczne ustawienia motoru nigdy nie są idealne i warto je dostroić pod konkretny egzemplarz samochodu.

 

W naszym warsztacie zagościł Mercedes ML 350 BlueTec 4MATIC z automatyczną skrzynią biegów, którego moc katalogowa wynosi 258 KM. Pierwsze badanie na hamowni wykazało moc nieco ponad 265 KM oraz moment obrotowy rzędu 593 Nm. Takie wartości nastrajały pozytywnie, ale modyfikacje oprogramowania pozwoliły wycisnąć jeszcze więcej życia z niemieckiego turbo diesla. Ile przyniósł chip tuning Mercedesa ML?

 

Chip tuning tego konkretnego Mercedesa ML 350 BlueTec 4MATIC zaowocował mocą niemal 288 KM oraz maksymalnym momentem obrotowym wynoszącym 653 Nm. Oznacza to, że wizyta w naszym warsztacie przyniosła wzrost parametrów o odpowiednio 23 KM oraz 60 Nm. Taki zastrzyk mocy nie zmienił SUVa w pocisk na kołach, ale niesie za sobą kilka dużych zalet. Przede wszystkim parametry silnika zostały dostosowane do konkretnego egzemplarza samochodu. W ten sposób auto będzie reagowało żwawiej na pedał gazu, co podniesie poziom aktywnego bezpieczeństwa, a do tego zużycie paliwa będzie bardziej optymalne przy odpowiednim posługiwaniu się pedałem gazu.

Parametry zmierzone
265KM
593Nm
Parametry po tuningu
288KM
653Nm

Efekt naszej pracy

+23KM
+60Nm

Wykres z hamowni

Zainteresowany podrasowaniem silnika w swoim aucie? Skontaktuj się z nami pod numerem telefonu 797 124 951 lub przez email: tuning@k-sport.eu

Zajmujemy się chip tuningiem aut wszystkich marek. Każde modyfikacje poprzedzamy szczegółowymi pomiarami oraz analizą pracy napędu. Optymalizację wykonujemy indywidualnie dla każdego egzemplarza samochodu. Nie korzystamy z gotowców dających mało satysfakcjonujące efekty.

Szukasz więcej wrażeń w czasie jazdy? Chcesz, aby Twój samochód był bardziej dynamiczny, a co za tym idzie bezpieczniejszy na drodze? Modyfikowanie oprogramowania sterującego silnikiem niesie za sobą wiele zalet, o czym możesz się przekonać przeglądając dział Czym jest chiptuning? na naszej stronie.