Opel Insignia 2.0 CDTI 110KM – chip tuning kombi klasy średniej

Opel Insignia posiada naprawdę ładną i dynamiczną sylwetkę, która sprawia wrażenie auta dość zrywnego. Jednak silnik 2.0 CDTI o katalogowej mocy 110 KM pozostawia bardzo dużo do życzenia w kwestii dynamiki poruszania tak dużego samochodu. W naszym warsztacie pojawiła się Insignia z 2009 roku z manualną skrzynią biegów, której właściciel chciał ożywić nieco motor w swoim egzemplarzu.

 

Zanim przystąpiliśmy do chip tuningu auto trafiło na naszą hamownię. Niemieckie kombi przeszło sprawdzian celująco z wynikiem 126 KM mocy oraz 351 Nm momentu obrotowego. Jak widać auto już na tym etapie było bardziej wydajne niż twierdził katalog. Nie pozostało nam nic, jak sprawdzić ile da się wycisnąć z dwulitrowego silnika przy zachowaniu zdrowego rozsądku. Efekty okazały się bardziej niż zadowalające.

 

Opel Insignia 2.0 CDTI po chip tuningu wykazał się mocą 190 KM oraz momentem obrotowym 455 Nm. Udało się więc wycisnąć z jednostki napędowej 64 KM oraz 104 Nm. Teraz silnik zdecydowanie odpowiada wyglądowi tego modelu. Kombi po optymalizacji okazało się reagować lepiej na gaz i z mniejszym trudem przyspieszać. W ten sposób kierowca może się cieszyć bardziej optymalnym zużyciem paliwa oraz de facto większym poczuciem bezpieczeństwa w czasie jazdy.

Parametry zmierzone
126KM
351Nm
Parametry po tuningu
190KM
455Nm

Efekt naszej pracy

+64KM
+104Nm

Wykres z hamowni

Zainteresowany podrasowaniem silnika w swoim aucie? Skontaktuj się z nami pod numerem telefonu 797 124 951 lub przez email: tuning@k-sport.eu

Zajmujemy się chip tuningiem aut wszystkich marek. Każde modyfikacje poprzedzamy szczegółowymi pomiarami oraz analizą pracy napędu. Optymalizację wykonujemy indywidualnie dla każdego egzemplarza samochodu. Nie korzystamy z gotowców dających mało satysfakcjonujące efekty.

Szukasz więcej wrażeń w czasie jazdy? Chcesz, aby Twój samochód był bardziej dynamiczny, a co za tym idzie bezpieczniejszy na drodze? Modyfikowanie oprogramowania sterującego silnikiem niesie za sobą wiele zalet, o czym możesz się przekonać przeglądając dział Czym jest chiptuning? na naszej stronie.