Peugeot 508 SW GT-Line – więcej energii dla silnika 1.6 BlueHDI 120KM

Peugeot 508 SW GT-Line wydaje się samochodem bardzo atrakcyjnym. Francuskie kombi posiada dość dynamiczną sylwetkę, a do tego oferuje potężną przestrzeń we wnętrzu. Pozostaje jeden drobiazg, jakim jest silnik 1.6 BlueHDI 120KM. Ta jednostka w tak dużym samochodzie zdecydowanie pozostawia wiele do życzenia. Szczególnie jeżeli zostanie sparowana z sześciobiegową, automatyczną przekładnią. Właśnie taki egzemplarz z 2017 roku trafił na nasz warsztat.

 

Prezentowane kombi posiada silnik DV6FC HZT ze sterownikiem Bosch EDC17C60. Jednostka nie tylko jest ledwie wystarczalna dla takiego samochodu, ale także skrzynia biegów skutecznie maskuje osiągi silnika w pomiarach, co znacząco utrudnia pracę. Na szczęście posiadamy doświadczenie z “francuzami” i chip tuning Peugeota 508 SW GT-Line nie jest dla nas niczym nowym.

 

Skrzynia biegów maskuje osiągi silnika, dlatego w pomiarach początkowych wynik oscylował w granicach 100 KM i 251 Nm. Spadek względem mocy katalogowej wynika z faktu zbyt szybkich zmian biegów przez skrzynię biegów. Jednak praca w średnim zakresie wartości i tak pozwala na osiągnięcie pożądanych rezultatów. Zmiany w oprogramowaniu przyniosły wzrost mocy o 21 KM oraz momentu obrotowego o 43 Nm. Oznacza to, że po optymalizacji jednostki sterującej silnikiem ten konkretny Peugeot 508 SW GT-Line legitymuje się mocą 121 KM i momentem obrotowym rzędu 294 Nm. Takie wartości pozwolą na znacznie żwawszą jazdę i co za tym idzie poprawę bezpieczeństwa w podróży. Szczególnie tak duże samochody powinny dysponować odpowiednim momentem obrotowym, aby sprawnie reagować na zmiany sytuacji na drodze. Chip tuning powinien także przyczynić się do zoptymalizowania kosztów eksploatacji.

Parametry zmierzone
100KM
251Nm
Parametry po tuningu
121KM
294Nm

Efekt naszej pracy

+21KM
+43Nm

Wykres z hamowni

Zainteresowany podrasowaniem silnika w swoim aucie? Skontaktuj się z nami pod numerem telefonu 797 124 951 lub przez email: tuning@k-sport.eu

Zajmujemy się chip tuningiem aut wszystkich marek. Każde modyfikacje poprzedzamy szczegółowymi pomiarami oraz analizą pracy napędu. Optymalizację wykonujemy indywidualnie dla każdego egzemplarza samochodu. Nie korzystamy z gotowców dających mało satysfakcjonujące efekty.

Szukasz więcej wrażeń w czasie jazdy? Chcesz, aby Twój samochód był bardziej dynamiczny, a co za tym idzie bezpieczniejszy na drodze? Modyfikowanie oprogramowania sterującego silnikiem niesie za sobą wiele zalet, o czym możesz się przekonać przeglądając dział Czym jest chiptuning? na naszej stronie.