Seat Ateca FR 4Drive – najnowszy PowerBox w hiszpańskim SUVie

Seat Ateca FR 4Drive jest bardzo żwawym SUVem, ale zawsze może być trochę lepiej. W końcu 190-konny silnik TSI ma potencjał na lepsze osiągi. Ostatnio w naszym warsztacie zawitał klient z tym hiszpańskim modelem. Auto w roczniku 2021 nadal jest na gwarancji, której zasad nie chcieliśmy naruszyć. W efekcie wybór padł na najnowszy 3-kanałowy PowerBox Digital od firmy V-Tech.

 

Najnowszy model PowerBoxa przeznaczony do silników z czujnikami cyfrowymi pozwala bez utraty gwarancji podnieść znacząco osiągi samochodów. Omawiany Seat Ateca FR 4Drive miał pod maską silnik 2.0 TSI o oznaczeniu DNNA, który sparowano z 7-biegową przekładnią DSG DQ381. Jak wypadły pomiary hiszpańskiego SUVa z napędem 4×4 i ile dał chiptuning?

 

Pierwszy pomiar na naszej hamowni dał wynik 205 KM mocy oraz 355 Nm momentu obrotowego. Zamontowanie PowerBoxa przyniosło solidny wzrost parametrów. Finalne pomiary wykazały moc 228 KM oraz moment obrotowy 400 Nm. Oznacza to przyrost mocy na poziomie 23 KM oraz 45 Nm. Najważniejsze jednak było zadowolenie klienta, który po jazdach testowych doniósł nam, że do szczęścia brakuje jeszcze tylko aktywnego wydechu. No w takiej sytuacji chyba będziemy musieli się jeszcze spotkać.

Parametry zmierzone
205KM
355Nm
Parametry po tuningu
228KM
400Nm

Efekt naszej pracy

+23KM
+45Nm

Wykres z hamowni

Zainteresowany podrasowaniem silnika w swoim aucie? Skontaktuj się z nami pod numerem telefonu 797 124 951 lub przez email: tuning@k-sport.eu

Zajmujemy się chip tuningiem aut wszystkich marek. Każde modyfikacje poprzedzamy szczegółowymi pomiarami oraz analizą pracy napędu. Optymalizację wykonujemy indywidualnie dla każdego egzemplarza samochodu. Nie korzystamy z gotowców dających mało satysfakcjonujące efekty.

Szukasz więcej wrażeń w czasie jazdy? Chcesz, aby Twój samochód był bardziej dynamiczny, a co za tym idzie bezpieczniejszy na drodze? Modyfikowanie oprogramowania sterującego silnikiem niesie za sobą wiele zalet, o czym możesz się przekonać przeglądając dział Czym jest chiptuning? na naszej stronie.