Skoda Octavia III RS 2.0 TSI – ostra Czeszka po chip tuningu

Skoda Octavia III RS 2.0 TSI z 2015 roku jest doskonałym połączeniem rodzinnego auta kompaktowego z napędem gwarantującym dawkę emocji podczas jazdy. Czescy inżynierowie przygotowali ciekawy samochód. Nie da się jednak ukryć, że model z katalogową mocą 220 KM wyciskaną z dwulitrowego silnika CHHB nie jest najszybszy w klasie. Za pomocą chip tuningu w K-Sport można poprawić tę sytuację.

 

Do naszego warsztatu trafiła Skoda Octavia III RS 2.0 TSI z manualną przekładnią i napędem na przednią oś. Pierwszy pomiar wykazał, że auto legitymuje się mocą 234 KM i momentem obrotowym 391 Nm. Te wartości dają już spore pole do popisu podczas dynamicznej jazdy, ale dzięki odpowiedniej optymalizacji jednostki sterującej pracą silnika udało się znacząco poprawić parametry.

 

Chip tuning zaowocował wzrostem mocy do 298 KM i 486 Nm momentu obrotowego. Oznacza to przyrost odpowiednio o 64 KM i 95 Nm. Dzięki temu osiągi czeskiego modelu uległy znacznej poprawie. Właściciel Octavii będzie mógł czerpać znacznie więcej radości z jazdy podczas imprez typu track day. Co więcej lepiej zoptymalizowana praca silnika powinna się przełożyć na ogólne bezpieczeństwo na drodze oraz obniżenie kosztów eksploatacji.

Parametry zmierzone
234KM
391Nm
Parametry po tuningu
298KM
486Nm

Efekt naszej pracy

+64KM
+95Nm

Wykres z hamowni

Zainteresowany podrasowaniem silnika w swoim aucie? Skontaktuj się z nami pod numerem telefonu 797 124 951 lub przez email: tuning@k-sport.eu

Zajmujemy się chip tuningiem aut wszystkich marek. Każde modyfikacje poprzedzamy szczegółowymi pomiarami oraz analizą pracy napędu. Optymalizację wykonujemy indywidualnie dla każdego egzemplarza samochodu. Nie korzystamy z gotowców dających mało satysfakcjonujące efekty.

Szukasz więcej wrażeń w czasie jazdy? Chcesz, aby Twój samochód był bardziej dynamiczny, a co za tym idzie bezpieczniejszy na drodze? Modyfikowanie oprogramowania sterującego silnikiem niesie za sobą wiele zalet, o czym możesz się przekonać przeglądając dział Czym jest chiptuning? na naszej stronie.