Volkswagen CC BlueMotion 2.0 TDI 140KM – chip tuning limuzyny coupe do 186 KM

Volkswagen CC BlueMotion zastąpił na rynku Passata CC i ponownie pokazał, że niemiecki producent potrafi czasem stworzyć bardziej finezyjnie wyglądające samochody. Choć nie da się ukryć, że stylistyka została ugrzeczniona względem poprzednika. Następcą CC okazał się dopiero współczesny Arteon. W przypadku modelu z 2011 roku można mówić o dynamicznej sylwetce zachęcającej do sportowej jazdy. Jednak silnik 2.0 TDI o katalogowej mocy 140 KM nie należy do demonów prędkości, a właśnie taki egzemplarz trafił na nasz warsztat.

 

Omawiany Volkswagen CC BlueMotion z silnikiem CFFB i manualną skrzynią biegów MQ350 został wyposażony w sterownik Bosch EDC17C46. Dzięki manualnej przekładni byliśmy w stanie sprawdzić faktyczny potencjał jednostki napędowej. Pierwszy pomiar wykazał, że limuzyna coupe legitymuje się mocą 150 KM i momentem 353 Nm. To dało bardzo dobrą bazę wyjściową dla programowania przez OBD.

 

Zachęceni pierwotnymi wynikami wykonaliśmy optymalizację jednostki sterującej pracą silnika. Chip tuning Volkswagena CC BlueMotion zakończyliśmy wynikiem 186 KM i 450 Nm. Wzrost wartości o 36 KM i 77 Nm robi wrażenie i co najważniejsze daje odczuwalny wzrost osiągów. Teraz jednostka napędowa znacznie bardziej pasuje do charakteru auta. Chip tuning w tym przypadku to nie tylko lepsze osiągi, ale także obniżenie kosztów eksploatacji przy odpowiednim obchodzeniu się z pedałem gazu. Jednostka napędowa jest w stanie poruszać dość ciężki model ze znacznie mniejszym wysiłkiem.

Parametry zmierzone
150KM
353Nm
Parametry po tuningu
186KM
450Nm

Efekt naszej pracy

+36KM
+77Nm

Wykres z hamowni

Zainteresowany podrasowaniem silnika w swoim aucie? Skontaktuj się z nami pod numerem telefonu 797 124 951 lub przez email: tuning@k-sport.eu

Zajmujemy się chip tuningiem aut wszystkich marek. Każde modyfikacje poprzedzamy szczegółowymi pomiarami oraz analizą pracy napędu. Optymalizację wykonujemy indywidualnie dla każdego egzemplarza samochodu. Nie korzystamy z gotowców dających mało satysfakcjonujące efekty.

Szukasz więcej wrażeń w czasie jazdy? Chcesz, aby Twój samochód był bardziej dynamiczny, a co za tym idzie bezpieczniejszy na drodze? Modyfikowanie oprogramowania sterującego silnikiem niesie za sobą wiele zalet, o czym możesz się przekonać przeglądając dział Czym jest chiptuning? na naszej stronie.