Volkswagen Transporter Caravelle T5 2.0 TDI – jakie korzyści da chip tuning vana?

Czy w samochodzie takim, jak Volkswagen Transporter Caravelle T5 2.0 TDI CR 102KM jest potrzebny chip tuning? W końcu vany nie służą do ścigania się. Pamiętaj, że optymalizacja jednostki sterującej pracą silnika to nie tylko wzrost osiągów w celach sportowych.

 

W naszym warsztacie pojawił się Volkswagen Transporter Caravelle T5 2.0 TDI CR 102KM z 2010 roku ze skrzynią manualną. Silnik CAAB w tym modelu powinien się legitymować mocą 102 KM. Jednak pomiar na hamowni wykazał, że pod maską drzemie niespełna 96 KM, a silnik cechuje moment obrotowy 267 Nm. Te wartości sprawiają, że auto poruszało się po drodze dość ślamazarnie. Van sam w sobie jest bardzo ciężki, a dodajmy do tego pasażerów i ładunek.

 

Chip tuning w K-Sport pozwolił wycisnąć z silnika TDI moc 164 KM oraz moment obrotowy rzędu 427 Nm. Dzięki optymalizacji Transporter stał się bardziej dynamiczny, co pozwoli kierowcy uniknąć wielu potencjalnie niebezpiecznych sytuacji na drodze. Indywidualnie zestrojony silnik będzie także bardziej oszczędny przy odpowiednim traktowaniu. Mocniejsza jednostka będzie potrzebowała mniej paliwa, aby poruszyć z miejsca ciężki samochód. Nasze modyfikacje przyniosły przyrost mocy na poziomie 68 KM i 160 Nm. Jak widać da się tknąć sporo życia w wysłużone samochody dostawcze.

Parametry zmierzone
96KM
267Nm
Parametry po tuningu
164KM
427Nm

Efekt naszej pracy

+68KM
+160Nm

Wykres z hamowni

Zainteresowany podrasowaniem silnika w swoim aucie? Skontaktuj się z nami pod numerem telefonu 797 124 951 lub przez email: tuning@k-sport.eu

Zajmujemy się chip tuningiem aut wszystkich marek. Każde modyfikacje poprzedzamy szczegółowymi pomiarami oraz analizą pracy napędu. Optymalizację wykonujemy indywidualnie dla każdego egzemplarza samochodu. Nie korzystamy z gotowców dających mało satysfakcjonujące efekty.

Szukasz więcej wrażeń w czasie jazdy? Chcesz, aby Twój samochód był bardziej dynamiczny, a co za tym idzie bezpieczniejszy na drodze? Modyfikowanie oprogramowania sterującego silnikiem niesie za sobą wiele zalet, o czym możesz się przekonać przeglądając dział Czym jest chiptuning? na naszej stronie.