Volkswagen Passat – optymalizacja silnika 2.0 TDI BlueMotion do 190 KM

Niektóre modele samochodów trafiają na nasz warsztat częściej niż inne w celu wykonania chip tuningu. W zasadzie stałym bywalcem jest VW Passat 2.0 TDI BlueMotion, który daje szerokie pole do popisu przy optymalizacji jednostki sterującej pracą silnika.

 

Niedawno pojawił się u nas klient z Passatem z 2015 roku. Właściciel auta chciał wykonać chip tuning, ale zależało mu przede wszystkim na poprawie elastyczności bez zbędnego wyżyłowania silnika. Właśnie na takie okazje mamy przygotowane sprawdzone rozwiązania, które opracowaliśmy na przestrzeni lat. Oczywiście najpierw sprawdziliśmy parametry silnika na hamowni, a następnie zastosowaliśmy przetestowane oprogramowanie. Na koniec zostało ponowne sprawdzenie motoru na hamowni i silnik CRLB zyskał nowe życie.

 

Prezentowany Volkswagen Passat 2.0 TDI BlueMotion jest wyposażony w skrzynię DSG DQ250. Pierwszy pomiar na hamowni wykazał moc 161 KM oraz moment obrotowy 367 Nm. Po przeprowadzonej optymalizacji wyniki wynosiły już 191 KM i 426 Nm. W efekcie chip tuning przyniósł wzrost mocy na poziomie 30 KM oraz momentu obrotowego o 59 Nm. Takie wartości może i nie zmieniły rodzinnego kombi w emocjonującą maszynę, ale zapewniły znacznie lepszą elastyczność. Ta przełożyła się na poprawę bezpieczeństwa w czasie jazdy oraz lepsze zarządzanie zużyciem paliwa.

Parametry zmierzone
161KM
367Nm
Parametry po tuningu
191KM
426Nm

Efekt naszej pracy

+30KM
+59Nm

Wykres z hamowni

Zainteresowany podrasowaniem silnika w swoim aucie? Skontaktuj się z nami pod numerem telefonu 797 124 951 lub przez email: tuning@k-sport.eu

Zajmujemy się chip tuningiem aut wszystkich marek. Każde modyfikacje poprzedzamy szczegółowymi pomiarami oraz analizą pracy napędu. Optymalizację wykonujemy indywidualnie dla każdego egzemplarza samochodu. Nie korzystamy z gotowców dających mało satysfakcjonujące efekty.

Szukasz więcej wrażeń w czasie jazdy? Chcesz, aby Twój samochód był bardziej dynamiczny, a co za tym idzie bezpieczniejszy na drodze? Modyfikowanie oprogramowania sterującego silnikiem niesie za sobą wiele zalet, o czym możesz się przekonać przeglądając dział Czym jest chiptuning? na naszej stronie.