Wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów Multitronic 0AW CVT Audi A4 B8 2.0 TDI 143KM

Wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów Multitronic 0AW czy jest konieczna?

 

Bardzo często producenci samochodów twierdzą że olej w automatycznej skrzyni biegów jest olejem LIFE-TIME, czyli olejem dożywotnim. Tak wmawia nam teoria “marketingowa” producentów samochodów, natomiast teoria naukowa jak również praktyka zawodowa i ścisła logika wskazuje zupełnie inaczej. Olej w automatycznej skrzyni biegów nieustannie poddawany jest zmiennym obciążeniom, zarówno termicznym jak i fizycznym, a to wpływa na jego właściwości smarne, starzenie się i degradacje. Po pewnym przebiegu olej w automatycznej skrzyni biegów zaczyna tracić swoje pierwotne właściwości smarne oraz możliwości przenoszenia zadanych obciążeń, a to prowadzi do przyspieszonej degradacji automatycznej skrzyni biegów.

 

Zatem jak często należy wymieniać olej w automatycznej skrzyni biegów Multitronic oAW?

 

 

Rozsądnym interwałem pomiędzy wymianami oleju w automatycznej skrzyni biegów wydawać się może przebieg około 60.000 kilometrów, jednak praktyka pokazuje że często olej w automatycznej skrzyni biegów multitronic 0AW wymaga natychmiastowej wymiany nawet częściej. Zalecamy wykonanie kontroli jakości oleju i jego stanu co 30.000 – 45.000 kilometrów, a jego wymianę dostosujemy do potrzeb wynikających ze stylu eksploatacji samochodu. Zwykła kontrola oleju w automatycznej skrzyni biegów to nie skomplikowany zabieg, a może uchronić nas od kosztownych napraw spowodowanych eksploatowaniem automatycznej skrzyni biegów ze zdegradowanym olejem.

 

O czym należy pamiętać podczas wymiany oleju w automatycznej skrzyni biegów Multitronic oAW?

 

 

Podobnie jak w przypadku każdej automatycznej skrzyni biegów niezmierne ważne jest aby przestrzegać:

 

  • Procedur serwisowych opisujących dokładnie czynności związane z wymianą oleju w automatycznej skrzyni biegów
  • Stosować olej spełniający aprobaty producenta skrzyni biegów – zalecamy oleje Millers Oils bądz oleje fabryczne producentów skrzyń biegów.
  • Jeżeli tylko jest to możliwe, zawsze należy pamiętać o wymianie filtra oleju automatycznej skrzyni biegów
  • Należy pamiętać aby zweryfikować przyłącza przewodów olejowych skrzyni biegów, sprawdzić szczelność wymiennika ciepła oleju (chłodnicy)
  • Zweryfikować szczelność skrzyni biegów
  • Wykonać diagnostykę komputerową skrzyni biegów przed i po wymianie oleju

Jak długo trwa wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów multitronic 0AW?

 

Kompleksowa usługa wymiany oleju w automatycznej skrzyni biegów Multitronic oAW metodą fabryczną czyli statyczną trwa od 4 do 5 godzin. Całość wykonujemy w przeciągu jednego dnia roboczego.

 

Zakres wykonanych czynności serwisowych przy Audi A4 B8 2.0 TDI 143KM Multitronic 0AW:

 

  • Diagnostyka automatycznej skrzyni biegów multitronic
  • Weryfikacja szczelności połączeń i szczelności skrzyni biegów multitronic
  • Wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów multitronic metodą fabryczną , statyczną
  • Zastosowaliśmy dedykowany olej do automatycznej skrzyni biegów multitronic z aprobatami producenta

Zdjęcia z realizacji

K-sport.eu – serwis samochodowy w Opolu. Nie czekaj i już dziś umów się z nami na spotkanie – możesz to zrobić telefonicznie: 77 4127111 lub poprzez pocztę e-mail: biuro@k-sport.eu

Jeżeli szukasz niezależnego serwisu samochodowego w Opolu, to zapraszamy do skorzystania z naszej oferty serwisowej. Zapraszamy również do kontaktu z nami, podczas którego omówimy zakres czynności serwisowych jakie możemy zaproponować, oraz ustalimy plan serwisowo – obsługowy samochodu, dopasowany do stylu użytkowania oraz typu samochodu.