Skoda Octavia III VRS 2.0 TDI – diagnostyka układu chłodzenia

Diagnostyce układu chłodzenia poddaliśmy najmocniejszy 184 konny wariant Skody Octavia III w wersji VRS. Problemem z samochodem polegał na regularnych niewielkich ubytkach cieczy chłodzącej, bez widocznych śladów wycieków. Z przeprowadzonego wcześniej wywiadu dowiedzieliśmy się że samochód już wcześniej był diagnozowany, oraz miał wymienioną uszczelkę pod głowicą – niestety bez rezultatu. Taki przypadek możemy śmiało nazwać bardzo trudnym przypadkiem, ponieważ układy chłodzenia w nowych samochodach są bardzo złożone i skomplikowane do precyzyjnego zdiagnozowania.

 

W silniku 2.0 TDI 184KM montowanym w Skoda Ociatvia III VRS zastosowano wodną chłodnicę powietrza dolotowego, zawór recyrkulacji spalin EGR z wodnym wymiennikiem ciepła, nagrzewnica ogrzewania wewnętrznego, oraz wodna chłodnica oleju silnika. Ponadto weryfikując układ chłodzenia pod uwagę należy wciąż wszelkie połączenia gumowe i plastikowe, króćce, złącza, chłodnicę wody, a w samochodach z automatyczną skrzynią biegów również chłodnicę oleju skrzyni biegów.

 

Całość zlecenia obejmowały testy: Test szczelności układu chłodzenia na zimno i gorąco, test szczelności układu chłodzenia “na sucho”, test szczelności silnika, test na obecność spalin w układzie chłodzącym.

Zdjęcia z realizacji

K-sport.eu – serwis samochodowy w Opolu. Nie czekaj i już dziś umów się z nami na spotkanie – możesz to zrobić telefonicznie: 77 4127111 lub poprzez pocztę e-mail: biuro@k-sport.eu

Jeżeli szukasz niezależnego serwisu samochodowego w Opolu, to zapraszamy do skorzystania z naszej oferty serwisowej. Zapraszamy również do kontaktu z nami, podczas którego omówimy zakres czynności serwisowych jakie możemy zaproponować, oraz ustalimy plan serwisowo – obsługowy samochodu, dopasowany do stylu użytkowania oraz typu samochodu.