Subaru Impreza 2.0 R EJ204 – regulacja luzów zaworowych i wymiana kompletu układu rozrządu.

Ostatnimi czasy trafia do nas coraz więcej samochodów marki Subaru, tym razem na “podnośnik” wzięliśmy model Subaru Impreza 2.0R z 2006 roku. Model wyposażony w wolnossący silnik benzynowy Ej204 przyjechał do naszego serwisu z problemem falujących wolnych obrotów, błędami mieszanki i wypadających zapłonów. Wcześniej w innym serwisie została wymieniona cewka zapłonowa oraz komplet świec, jednak nie przyniosło to oczekiwanych rezultatów.

 

Nasze doświadczenie z tymi samochodami, zwłaszcza w sytuacji gdy są wyposażone w instalacje gazową, podpowiadało nam rozwiązanie całej zagadki, a pomiar ciśnienia sprężania tylko utwierdzał nas w postawieniu diagnozy – regulacja luzów zaworowych.

 

W trakcie pracy, gdy już mieliśmy zdemontowane wałki rozrządu, dodatkowo sprawdziliśmy szczelność silnika, oraz wyłapaliśmy poważny błąd który został popełniony przy wcześniejszy montażu układu rozrządu – co widać na załączonych zdjęciach. Po regulacji luzów zaworowych oraz wymianie uszkodzonych elementów układu rozrządu, Subaru Impreza powróciła w pełni sprana do swojego właściciela.

 

 

Zakres wykonanych czynności serwisowych przy Subaru Impreza 2.0 R:

 

  • Diagnostyka silnika
  • Pomiar ciśnienia sprężania
  • Pomiar szczelności silnika
  • Regulacja luzów zaworowych
  • Wymiana kompletu układu rozrządu

Zdjęcia z realizacji

K-sport.eu – serwis samochodowy w Opolu. Nie czekaj i już dziś umów się z nami na spotkanie – możesz to zrobić telefonicznie: 77 4127111 lub poprzez pocztę e-mail: biuro@k-sport.eu

Jeżeli szukasz niezależnego serwisu samochodowego w Opolu, to zapraszamy do skorzystania z naszej oferty serwisowej. Zapraszamy również do kontaktu z nami, podczas którego omówimy zakres czynności serwisowych jakie możemy zaproponować, oraz ustalimy plan serwisowo – obsługowy samochodu, dopasowany do stylu użytkowania oraz typu samochodu.