Toyota Avensis T27 2.2 D-4D wymiana amortyzatorów

Zawieszenie w samochodzie odgrywa bardzo ważną role. Bardzo ogólnikowo możemy napisać że odpowiada ono za nasze bezpieczeństwo podczas jazdy. Jednym z elementów zawieszenia są amortyzatory, które zapewniają tłumienie drgań sprężyn, a zatem odpowiadają za stały i nieprzerwalny kontakt kół z jezdnią. W tym przypadku Toyota Avensis T27 2.2 D-4D przyjechała do naszego serwisu na zaplanowaną usługę wymiany przednich amortyzatorów. Podczas badania na stacji kontroli pojazdów,  prawy amortyzator wykazywał zdecydowanie niższą sprawność niż lewy amortyzator. Należy pamiętać że niesprawne amortyzatory wpłyną na gorszą przyczepność samochodu, wydłuży się droga hamowania, nie będzie prawidłowo działał układ kontroli trakcji, jak również szybszemu zużyciu ulegną opony.

 

Zakres wykonanych czynności serwisowych przy Toyota Avensis T27:

 

  • Wymiana uszkodzonych przednich amortyzatorów
  • Wymiana zużytych odbojników amortyzatorów
  • Wymiana popękanych gumowych osłon amortyzatorów
  • Kontrola górnych mocowani amortyzatorów

Zdjęcia z realizacji

K-sport.eu – serwis samochodowy w Opolu. Nie czekaj i już dziś umów się z nami na spotkanie – możesz to zrobić telefonicznie: 77 4127111 lub poprzez pocztę e-mail: biuro@k-sport.eu

Jeżeli szukasz niezależnego serwisu samochodowego w Opolu, to zapraszamy do skorzystania z naszej oferty serwisowej. Zapraszamy również do kontaktu z nami, podczas którego omówimy zakres czynności serwisowych jakie możemy zaproponować, oraz ustalimy plan serwisowo – obsługowy samochodu, dopasowany do stylu użytkowania oraz typu samochodu.