Wymiana oleju i filtrów w Mazda 3 2.0 MZR

Mazda 3 2.0 MZR z niedużym przebiegiem, to jeden z kilku samochodów naszego stałego klienta. Tym razem naszej uwagi wymagał silnik, a dokładniej to nadszedł już czas na wykonanie serwisu olejowego.

 

Wymiana oleju i kompletu filtrów wbrew powszechnie panującej opinii nie należy do czynności prostych i łatwych. W zależności od marki i modelu samochodu, wykwalifikowany mechanik samochodowy wie że musi zwrócić uwagę na znaczące kwestie. Jak zatem wyglądać powinna poprawnie przeprowadzona usługa wymiany oleju silnikowego wraz z kompletem filtrów?  Postaramy się to zobrazować w kilku krokach:

 

  • Dobór odpowiedniego oleju silnikowego zgodnego z normami producenta
  • Podjęcie decyzji o zasadności zastosowania preparatu czyszczącego przed wymianą oleju “tzw. płukanka”
  • Dobór dobrej jakości filtrów
  • Zastosowanie nowych uszczelnień na korkach
  • Fachowy i czysty montaż filtrów
  • W przypadku silników diesla – zadbanie o napełnienie filtra paliwa aby uchronić pompę wtryskową przed pracą “na sucho” – w tym wypadku można zastosować specjalne płyny do napełniania filtrów paliwa
  • Weryfikacja i ustawienie inspekcji olejowej, a w niektórych markach samochodów wyzerowanie w pamięci komputera informacji o starzeniu się oleju (ważne dla poprawnej pracy filtra DPF)
  • Poprawny demontaż i montaż wszelkich osłon – bez ich uszkadzania

 

W naszym serwisie dbamy o to aby zawsze przestrzegać tych wytycznych. Każdą naprawę przeprowadzamy z należytą uwagą i starannością.  Jeżeli interesuje Cię wymiana oleju i filtrów w Opolu, to dobrze trafiłeś. Skontaktuj się z nami i umów termin usługi.

Zdjęcia z realizacji

K-sport.eu – serwis samochodowy w Opolu. Nie czekaj i już dziś umów się z nami na spotkanie – możesz to zrobić telefonicznie: 77 4127111 lub poprzez pocztę e-mail: biuro@k-sport.eu

Jeżeli szukasz niezależnego serwisu samochodowego w Opolu, to zapraszamy do skorzystania z naszej oferty serwisowej. Zapraszamy również do kontaktu z nami, podczas którego omówimy zakres czynności serwisowych jakie możemy zaproponować, oraz ustalimy plan serwisowo – obsługowy samochodu, dopasowany do stylu użytkowania oraz typu samochodu.